Strona główna

Lekcje klasach 1-3: „Bezpieczne ferie. Pierwsza pomoc przedmedyczna”

            W związku ze zbliżającymi się feriami, zostały po raz kolejny przeprowadzone w naszej szkole zajęcia w ramach programu „Mały Ratownik – ABC pierwszej pomocy”.

Głównym celem lekcji było:

-         omówienie bezpieczeństwa w czasie wypoczynku, jak również podczas wykonywania codziennych czynności,

-         uświadomienie uczniom, że szybka i prawidłowa reakcja może pomóc uratować życie i zdrowie drugiego człowieka.

            W zakresie pierwszej pomocy tematyka obejmowała takie zagadnienia jak: bezpieczeństwo, sprawdzenie przytomności, wzywanie pomocy, sprawdzenie oddechu, pozycja boczna ustalona, resuscytacja (w tym ćwiczenia na fantomach), procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia życia, urazy (zranienia, złamania kości, krwotoki, poparzenia), zawartość apteczki pierwszej pomocy.

            Zajęcia prowadzone były w miłej i przyjaznej dla uczniów atmosferze. Dużo emocji przysporzyły wszystkim uczestnikom ćwiczenia praktyczne - zwłaszcza resuscytacja z wykorzystaniem fantomów. Na koniec zajęć uczestnicy „kursu” otrzymali tematyczne kolorowanki lub krzyżówki.

            Zajęcia zostały zrealizowane w styczniu 2020 we wszystkich klasach 1-3.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews