Strona główna

Podziękowanie od Szkolnego Wolontariatu

Okres przedświąteczny to szczególnie pracowity czas dla wszystkich wolontariuszy. W naszej szkole również zorganizowaliśmy wiele akcji na rzecz potrzebujących.

Tradycyjnie, jak każdego roku zbieraliśmy artykuły higieniczne, przybory szkolne i piśmiennicze, słodycze dla podopiecznych Ośrodka Opiekuńczego . Włączyliśmy się również w akcję „Paka dla Rodaka” na rzecz Polaków mieszkających w Mołdawii , której organizatorem jest Fundacja Rozwoju Mikrospołeczności "Per Aspera Ad Astra". Nasza szkoła podjęła się zbierania słodyczy dla dzieci oraz zupek instant. Paczki żywnościowe zostały przekazane podczas akcji humanitarnej w grudniu 2019r.

Podjęliśmy się także działań na rzecz Fundacji ” Gdy liczy się czas”, w ramach akcji WYLOSUJ ANIOŁA , która powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, którzy postanowili „odczarować” smutek i trud leczenia onkologicznego oraz „zaczarować” czas spędzany przez dzieci w szpitalu. Pokazać im, że są ludzie, którzy z drugiej strony okna, myślą o nich, modlą się za nich i piszą do nich kartki.

Rotacja dzieci na oddziale onkologicznym jest ogromna, dlatego potrzebny jest stały „zastrzyk” kartek – tłumaczą organizatorzy z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”.

Za całego serca dziękujemy Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom, którzy wsparli nasze działania, ofiarując różnorodne prezenty na rzecz potrzebujących. Dziękujemy za Wasze wsparcie i zrozumienie dla podejmowanych przez nas inicjatyw. Z okazji zbliżających się Świąt życzymy zdrowia, radości i ciepłej rodzinnej atmosfery przeżywania Bożego Narodzenia. Pragniemy, aby nadchodzący rok był czasem szczęśliwych dni i udanych realizacji osobistych i zawodowych zamierzeń.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews