Strona główna

Zielona Szkoła - Zawoja wrzesień 2019

W dniach 03.09. - 07.09.2019 uczniowie naszej szkoły z klas 6b, 7a, 7b oraz 8c, pod opieką Pani Hanny Twardo, P. Iwony Zielińskiej, P. Joanny Siekierskiej i P.Anny Warczachowskiej, uczestniczyli w wycieczce do małopolskiej Zawoi. Program wyprawy był bardzo intensywny i ciekawy. Znalazło się coś dla ducha i dla ciała :-)

 

Płocczanie odwiedzili kopalnię soli kamiennej w Wieliczce, gdzie podczas spaceru trasą turystyczną podziwiali np. cudowną Kaplicę św. Kingi i magiczne ,solne korytarze. Odbyli także wycieczkę do Skansenu w Zubrzycy Górnej, gdzie odbywały się zajęcia edukacyjne ,,od ziarna do chleba"; podziwiali krajobrazy z wieży widokowej, karmili zwierzęta w mini zoo oraz byli z wizytą w Muzeum Zabawek w Stryszawie. Jedną z atrakcji był wjazd wyciągiem na grzbiet Gubałówki ,spacer Krupówkami, zwiedzanie cmentarza na Pęksowym Brzysku oraz wjazd wyciągiem krzesełkowym na skocznię. Dzieci korzystały również z szaleństw Term w Witowie oraz parku rozrywki Energylandia.

 

            Wieczorami górale opowiadali młodzieży o legendach związanych z Babią Górą , prezentowali tańce i muzykę regionalną; odbywały się zajęcia manualne np. szycie saszetek lub malowanie figurek ptaszków beskidzkich.

 

            W drodze powrotnej ,,18" zwiedziła kopalnię srebra w Tarnowskich Górach i pełna energii, emocji wróciła do domu, marząc o następnej suuuper wycieczce szkolnej.

 

 

 

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews