Strona główna

Akcje Szkolnego Wolontariatu

W okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia społeczność naszej szkoły podjęła szereg działań na rzecz osób potrzebujących. Każdego roku staramy się realizować w naszej szkole zadania o charakterze wolontarystycznym, uwrażliwiać uczniów  na potrzeby innych osób, a także wskazywać różnorodne możliwości działań prospołecznych.

W tym roku  braliśmy udział w akcji "Szlachetna Paczka". Nasza szkoła była darczyńcą dla rodziny z Płocka, którą była Pani Agnieszka i Jej córka Agata. W związku z tym odbyła się zbiórka żywności trwałej oraz środków czystości. Uczennice z klasy VIII a wraz z nauczycielami pakowały paczki. W dniu 7 grudnia, podczas Finału Szlachetnej Paczki, zawieźliśmy paczkę rodzinie i wręczyliśmy kartkę z życzeniami świątecznymi od społeczności Szkoły Podstawowej nr 18 w Płocku. Pani Agnieszka i Jej córka były szczęśliwe, a jednocześnie zaskoczone taką ilością prezentów, bardzo dziękowały za "paczkę."

W naszej szkole odbyła się również zbiórka książek dla kobiet  objętych pomocą Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej  oraz coroczna akcja na rzecz dzieci z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego. Zbieraliśmy kosmetyki, artykuły higieniczne oraz artykuły szkolne przeznaczone  dla podopiecznych placówki.

Tegoroczne zaangażowanie  przekroczyło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do ostatnich chwil donoszono paczki z potrzebnymi artykułami. Wszyscy włączali się w organizację akcji, w każdy możliwy sposób. Każda nasza  prośba spotykała się z natychmiastowym działaniem.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom, rodzicom oraz uczniom  - całej szkolnej społeczności za okazane serce i zaangażowanie we wszystkie akcje organizowane  na rzecz potrzebujących.  

Życzymy Państwu spokojnych, pięknych Świąt spędzonych w rodzinnym gronie i zapraszamy do udział w kolejnych akcjach charytatywnych.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews