Strona główna

OGÓLNOPOLSKA ŚWIETLICOWA WYMIANA POCZTÓWKOWA

W roku szkolnym 2018/19 nasza świetlica przystąpiła do Ogólnopolskiej Świetlicowej Wymiany Pocztówkowej. Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa dla dzieci żyjących w czasach, w których jesteśmy osaczeni przez portale społecznościowe, dzięki którym możemy skontaktować się z ludźmi na całym świecie za pomocą zaledwie kilku przycisków. W dobie komputerów i Internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości - w szczególnie wśród młodszego pokolenia - a poczta stała się miejscem obcym.

Zasada działania tej akcji jest niezwykle prosta. Dzieci ze szkoły zainteresowanej programem wymieniają się kartkami pocztowymi z uczniami innych szkół biorących udział w zabawie. Na pocztówkach związanych z okolicą i miejscem szkół nadawców znaleźć mogą się pozdrowienia lub krótkie wiadomości. Uczniowie naszej szkoły wysłali i otrzymali już kilkadziesiąt kart z całej Polski: Bytomia, Warszawy, Piły, Radomia, Chorzowa, Krakowa i wielu innych.

Bez wątpienia, wymiana pocztówkowa jest nietuzinkową formą nauki geografii. Dzieci podziwiając widokówki z różnych części kraju mają możliwość poznania innych regionów, miast, ich ciekawych zakątków oraz położenia na mapie. Uczniowie mają też świetną sposobność, by poznać zasady działania poczty oraz nauki samodzielnego wypisywania kartek.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews