Strona główna

11 listopada - 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Nasza Szkoła bardzo aktywnie włączyła się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Już 4 czerwca było to wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych m.in".Sto lat na sto lat" z chórami z różnych szkół na Starym Rynku przed Ratuszem. Przeprowadzone były lekcje biblioteczne. 25.10.2018 uczniowie klasy 8b wzięli udział w Wieczornicy „Płock i Płocczanki dla Niepodległej" w SP nr 17 w Płocku. Na zajęciach komputerowych klasy starsze wykonywały i prezentowały prace wykonane w programie Power Point na temat 100 rocznicy odzyskania Niepodległości, a klasy młodsze wykonywały prace graficzne dotyczące symboli narodowych oraz okolicznościową kartkę z kalendarza. Wzięliśmy również udział w przeglądzie pieśni patriotycznych 24.11 klasy 1-3 Wykonano wiele gazetek okolicznościowych, które zostały zaprezentowane na terenie Szkoły. Wolontariusze z naszej Szkoły pod opieką nauczyciela pomagali w organizacji I Biegu Niepodległości. W szkole odbyło się wiele konkursów czytelniczych, plastycznych, polonistycznych, informatycznych, poezji patriotycznej oraz wiedzy historycznej na temat trudnej drogi Polski do Niepodległości. Nie zabrakło nas również na miejskich uroczystościach – uczniowie wraz z opiekunem składali kwiaty i uczestniczyli w miejskich obchodach. Aktywnie włączyliśmy się również w odśpiewanie hymnu 9 listopada o godz. 11:11. Szkolne obchody zakończone zostały uroczystym apelem.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews