Kampania historyczna - BohaterON

10 października w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiej kampanii historycznej BohaterON - włącz historię. Projekt ma upamiętniać i uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego, krzewić postawy patriotyczne, budować wrażliwość społeczną. Podczas dwóch godzin  lekcji  zainteresowani historią  uczniowie dyskutowali o współczesnym patriotyźmie oraz zapoznali się z sylwetkami walczących w  Powstaniu Warszawskim. Osoba prowadząca zajęcia aktywizowała uczestników poprzez zastosowanie   metody "latających  plakatów" i tworzenia  sieci powiązań za pomocą kłębka wełny. Uczniowie wyszli ze spotkania bogatsi w wiedzę o czasach i  uczestnikach powstania. Poznając ich losy stwierdzili, że to sytuacja rodzi bohatera, a słowa patriotyzm i ojczyzna nabrały głębszego sensu.