Strona główna

Jak to się dawniej żyło...


3 października klasy 6d i 7a w ramach klasowych obchodów Dnia Chłopca wybrały się na wycieczkę do skansenu w Kłóbce. W przepięknych okolicznościach przyrody, pod fachową opieką pań przewodniczek uczniowie na własne oczy i ręce :) przekonali się jak to się dawniej żyło. Oprócz zwiedzania (chaty, szkoła, młyn, kuźnia, kościół, straż pożarna, olejarnia oraz dwór) każdy z nas brał czynny udział w wytłaczaniu oleju, kowalskim młotem giął rozgrzane pręty, dzwonił na alarm, pracował na kole garncarskim, ubijał masło oraz odbył niezwykle trudną lekcję kaligrafii. Po dniu pełnym wrażeń wspaniale smakowała gorąca kiełbaska i pieczywo z własnoręcznie wyrobionym masłem. Dziękujemy za miłe, spędzone wspólnie chwile.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews