Strona główna

Przygoda w Sendeniu

W dniach 20.09 – 21.09. 2018 r. uczniowie klasy IV d pod opieką p. Ewy Witeckiej i A. Bińkowskiej przebywali na wycieczce turystyczno – krajoznawczej w Modelowym Wiejskim Centrum Ekoturystyki Przyjaznej Środowisku w Sendeniu. Wszystkich uczestników wycieczki przywitała piękna i słoneczna pogoda. Zajęcia rozpoczęły się edukacją leśną na temat „ Zwierzęta w naszych lasach” przygotowaną przez pana leśniczego z Nadleśnictwa w Łącku. Po profesjonalnym przygotowaniu dzieci wyruszyły ścieżką edukacyjną z Łącka do Sendenia. Podczas leśnego spaceru poznawały bogactwo leśnego terenu i szukały zwierzęcych tropów… Po przybyciu do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Zielonej Szkoły w Sendeniu i obfitym obiedzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach grupowych „ Akcja segregacja - czyli wszystko o segregacji śmieci”. Podsumowaniem spotkania było wykonanie plakatu „ Segreguj odpady ”. Uwieńczeniem dnia było wspólne ognisko i pieczone kiełbaski oraz wieczorny spacer, który okazał się ciekawą atrakcją! W piątkowy poranek po śniadaniu dzieci przystąpiły do udziału w edukacji ekologicznej na temat odnawialnych źródeł energii znajdujących się na terenie placówki. Po teoretycznym przygotowaniu wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę przez zielony i pachnący grzybami las. Na jego skraju znajdowało się ogromne jezioro… Nad brzegiem uczniowie oglądali pływające ryby, przez lupy owady, a nawet żaby, które zmieniały kolor! W drodze powrotnej z lasu podglądali przez lornetki ptaki w gniazdach. Uczniowie na ocenę celującą wykonali swoje zadania. Wykazali się dużą wiedzą i przyswoili sporą dawkę wiadomości. W otoczeniu lasów i jezior odrobili ważną lekcję z przyrody.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews