Strona główna

Opracowała:E.Jankowska

"Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci"

6 lutego 2018 r. w ponad 100 krajach na całym świecie obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu - DBI. Jak co roku nasza szkoła przystąpiła również do tej inicjatywy. Wykonane gazetki, obejrzane prezentacje multimedialne, pogadanki z uczniami i rodzicami będą miały wpływ na bezpieczne poruszanie się w wirtualnej rzeczywistości oraz promocję pozytywnego wykorzystania zasobów sieci Internet.

Będąc on-line, podobnie jak w realu, każdy użytkownik powinien przestrzegać Netykiety, czyli zbioru zasad poruszania się w sieci:

1. Bądź kulturalny.

2. Bądź odpowiedzialny za to, co piszesz.

3. Nie kradnij!

4. Nie bądź wścibski!

5. Szanuj czas innych!

6. Szanuj przestrzeń!

7. Nie śmieć!

8. Nie pisz samymi wielkimi literami!

9. Dokładnie adresuj i podawaj temat listu.

10. Nie rozsyłaj wirusów!

 


 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews