Projekt czytelniczy BRZECHWOKLASA

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie czytelniczym ,,BRZECHWOKLASA" zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną i Szkołę Podstawową nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku. Celem tego projektu było upamiętnienie 120. rocznicy urodzin Jana Brzechwy, propagowanie wiedzy o życiu i twórczości pisarza oraz wyzwolenie aktywności i kreatywności wśród uczniów. Przedsięwzięcie rozpoczęło się w listopadzie i będzie trwało do maja. Uświetnienie urodzin pisarza odbywa się poprzez głośne czytanie, lekcje dydaktyczne, inscenizacje oraz różnorodne akcje czytelnicze. Uczniowie klas I - III brali udział w konkursie plastycznym zatytułowanym "Jestem ilustratorem Jana Brzechwy".Natomiast uczniowie klas IV-VII przygotowali makiety do lektury szkolnej pt. ,,Akademia Pana Kleksa"(wystawa prac znajduje się na holu szkolnym). Gratulujemy pomysłów i życzymy sukcesów w dalszej pracy twórczej.

• brzechwoklasa_1
  • brzechwoklasa_2