Strona główna


Konkurs Pięknego Czytania po Angielsku

 Dnia 18 kwietnia odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania po Angielsku dla uczniów klas IV-V. Patronat naukowy nad konkursem objęła Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku. Do konkursu zostało zgłoszonych 23 uczniów z 9 płockich szkół.

Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania literaturą brytyjską i amerykańską, podniesienie poziomu umiejętności językowych, jak i rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem w języku angielskim. Uczniowie zmierzyli się z niełatwymi fragmentami literatury i poezji, min. z poezją i poematami E.A. Poe oraz prozą E. Hemingway'a. W komisji konkursowej zasiadły dr Ewa Chojnacka i mgr Danuta Pietrzak z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku, studentki tejże szkoły: Rozalia Jędrzejewska i Agnieszka Karolewska oraz Pani Jelena Sinic, asystentka z Chorwcji goszcząca w naszej szkole.

 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 

Klasy IV:

JASIŃSKA JULIA - I m-ce, SP 21

 

ŻUKOWSKA DĄBRÓWKA - II m-ce, SP 21

 

KRAŚNIEWSKA KAJA - III m-ce, SP 22

 

WITKOWSKI RAFAŁ - Wyróżnienie, SP 6

 

Klasy V:

 

TUTKAJ WERONIKA- I m-ce, SP 18

 

KUCZORRA WIKTORIA - II m-ce, SP 1

 

RACZYŃSKI MATEUSZ - III m-ce, SP PTO

 

SIWAK PATRYCJA - III m-ce, SP 1

 

DUCH JULIA - Wyróżnienie, SP 12

 

GAWŁOWSKI KRZYSZTOF - Wyróżnienie, SP PTO


 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews